Tájékoztató nap 2018. október 25.

A pályázati program keretében ötödször került megrendezésre az egészséges életmódot népszerűsítő Tájékoztató Napunk. Célközönségünk most nem csak az iskolai diákság volt, hanem nyitottunk szélesebb célközönség felé. A meghívottak között voltak fiatalabb gyerekek, szülők egyaránt. A szokásos, népszerű vetélkedők, mint a toto, kvízjátékok, kahoot és a sport programok mellett nagyobb hangsúlyt kaptak az előadások valamint az ehhez kapcsolódó ételkóstolás. Témaválasztásnál abból indultunk ki, hogy egyre több tanulónk szenved ételintoleranciától, ételallergiától.

Egyre többször szembesülnek ezzel a problémával kollégáink osztálykirándulások, különböző rendezvények szervezése kapcsán. Fontosnak tartottuk, hogy BESZÉLJÜNK RÓLA!, hogy tisztázzuk, hogy nem egy divathóbortról, hanem egy növekvő tendenciáról beszélünk. Ezért is adtuk ezt a címet az előadás sorozatnak. Közvetlenül érintett előadókat, kollégákat, szülőket hívtunk meg. Fontosnak tartottuk, hogy tisztázódjanak a fogalmak, tippeket, ötleteket kapjanak az érdeklődők, hogy milyen helyettesítő élelmiszerekkel lehet kiváltani például a tej vagy tojásallergiát. Milyen tünetei lehetnek az ételintoleranciának illetve az ételallergiának? Hogyan lehet felismerni, hogyan lehet kezelni, milyen szűrési lehetőségek vannak, honnan szerezhetők be a pótló élelmiszerek. Táplálkozási tippeket is kaphattak az érdeklődők. Célunk a párbeszéd elindítása volt. Úgy gondoltuk, hogy a leghatékonyabb módszer, ha nyíltan beszélünk róla, ha kimondjuk és felvállaljuk ezt a betegséget. Az előadások, vetélkedők szünetében különleges ételeket kóstolhattak az érdeklődők. Nagyon népszerű volt a zöldségnyárs, a lisztnélküli cukkini pizza vagy éppen a müzlis bundába bújtatott csirkemell. A felnőttek nagyon hasznosnak ítélték az előadásokat, a tapasztalatcserét, a gyerekek pedig a játékokat!